Biegunka 2 godziny po zażyciu Daylette

Witam.przyjmuje tabletki daylette.dzisiaj wzięłam 20ta tabletkę z blistra o godz.19, a przed 22 dostałam delikatna biegunkę. Nie mam teraz dostępu do zapasowego opakowania. Co robić i co ze skutecznością antykoncepcyjne?

Mogło dojść do zaburzenia wchłonienia tabletki a co za tym idzie obniżenie skuteczności działania antykoncepcyjnego. Najlepiej byłoby wziąść inną tabletkę z opakowania ale w tej sytuacji przerwa będzie zbyt długa. W przerwie od pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego zacząłbym wyjątkowo nowe opakowanie i tym samym zachował działanie antykoncepcyjne.