Zażycie dodatkowej tabletki

Witam, Od tygodnia stosuje tabletki (Y***), dokładnie od poniedziałku, wczoraj wzięłam normalnie tabletkę wieczorem, jednak dwie godziny później dostałam biegunki, wiec przyjęłam dodatkowa tabletkę przeznaczona na niedziele, i tu nasuwa się moje pytanie: mam przyjmować tabletki np dzisiaj (w niedziele) tabletkę przeznaczoną na poniedziałek itp? I jak skończę ten blister to po prostu zacząć przerwę o 1 dzień krócej i zrobić 7dniową przerwę? czy zażyć jedną tabletkę z następnego blistra? I jeśli zażyć ostatnia tabletkę z następnego blistra to czy następne miesiące mam również tak robiąc (dobierać tabletkę z następnego blistra)? W ulotce pisze że należy dobrać tabletkę z rezerwowego blistra, tylko że ja takowego nie posiadam. Proszę o szybką odpowiedź, z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Tak jak opisujesz masz dwie możliwości. Pierwsza, przyjmujesz tabletki przez 20 i rozpoczynasz 7dniową przerwę jeden dzień wcześniej. Takie postępowanie będzie jednorazowe, w następnych cyklach będziesz stosować się do instrukcji. Druga opcja, zdobywasz opakowanie zapasowe i przyjmujesz 22 tabletki w ciągu 21 dni, natomiast w kolejnych cyklach będziesz musiała zawsze
dobierać jedną tabletkę z kolejnego blistra.

Wydaje mi się, że najwygodniejszym rozwiązaniem jest opcja pierwsza, ale decyzja należy do Ciebie. Z punktu widzenia skuteczności tabletek, oba postępowania są słuszne.
Pozdrawiam.