Biegunka po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej

Dzień dobry! Po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej(40 min)dostałam biegunki. Dziś rano ( po upływie 15 godzin) zażyłam kolejną tabletkę z blistra(nie mam zapasowego)w obawie przed niewchłonięciem się wczorajszej tabletki. W jaki sposób zrobić teraz przerwę miedzy blistrami z brakiem tej jednej tabletki? Rozpocząć dzień wcześniej,przeczekać 7 dni i zacząć opakowanie w niedziele zamiast w poniedziałek,czy przetrzymać przerwę do 8 dni?(nie współżyłam po zażyciu ani w tyg. przed "pechową"pigułką)

Przerwę należy rozpocząć dzień wcześniej niż normalnie, w żadnym wypadku proszę nie przekraczać 7 dni przerwy (to jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez pacjentki, obniżający skuteczność antykoncepcji). Proszę zauważyć, że w tej sytuacji dzień przyjmowania pierwszej tabletki przesunie się o jeden, np. z niedzieli na sobotę.