Biegunka a wchłonięcie się tabletki antykoncepcyjnej

Stosuje antykoncepcje hormonalna w postaci tabletek dwuskładnikowych. Dziś przyjęłam około 13-stej piątą tabletkę z blistru(pierwszy tydzień), po czym około 15 dostałam biegunki i nie mam pewności czy tabletka zdążyła się wchłonąć. Więc przyjęłam kolejną z opakowania zapasowego również 5 tabltekę taką samą którą przyjęłam dzis około 13. Czy postąpiłam prawidłowo? Czy powinnam się dodatkowo zabezpieczać przez 7 kolejnych dni ?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Postąpiła Pani prawidłowo, Należy pamiętać tylko, że obecny cykl jest krótszy dlatego kolejny blister należy rozpocząć dzień wcześniej.
Pozdrawiam