Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Biegunka po skończeniu antybiotykoterapii

Witam. Jestem w ciazy. Bylam chora i bralam antybiotyk. Gdy skonczylam prawie od razu pojawila sie biegunka. Lekarka zlecila badanie na obecnosc Clostridium diffence i wynik byl pozytywny. Kazała brac probiotyk przez miesiac. Biore go juz 2 tygodnie ale nie widze poprawy. Wiec mam pytanie ile czasu moze zajac odbudowa tej flory bakteryjnej w jelitach?? Kiedy moge sie spodziewac poprawy?? Z gory dziekuje za odpowiedz.
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Najczęstsze błędy w odczycie poziomu cukru we krwi

Szanowna Pani,
Zakażenie Clostridium difficile jest częstym powiklaniem antybiotykoterapii. Leczenie opiera się o zakończenie antybiotykoterapii i włączenie pre/probiotyków.
Czasami to nie wystarcza i należy podać antybiotyk. Może to dziwnie brzmi ale rzeczywiście stosuje sie antybiotyki, tylko takie, które na tą bakterię działają. W Pani sytuacji zależy wszystko od okresu ciąży.
Na dzisiaj radziłbym zmienić probiotyk na inny. Podać go w większej dawce i w razie niepowodzenia zgłosić się do lekarza.
z poważaniem,

J.Zachwieja

Specjalista w dziedzinie nefrologii, hipertensjologii, pediatrii i nefrologii dziecięcej. Wojewódzki konsultant w dziedzinie nefrologii dziecięcej. Pełni funkcję Zastępcy Kierownika Kliniki Kardiologii i Nefrologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety