Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Biegunka po skończeniu antybiotykoterapii

Witam. Jestem w ciazy. Bylam chora i bralam antybiotyk. Gdy skonczylam prawie od razu pojawila sie biegunka. Lekarka zlecila badanie na obecnosc Clostridium diffence i wynik byl pozytywny. Kazała brac probiotyk przez miesiac. Biore go juz 2 tygodnie ale nie widze poprawy. Wiec mam pytanie ile czasu moze zajac odbudowa tej flory bakteryjnej w jelitach?? Kiedy moge sie spodziewac poprawy?? Z gory dziekuje za odpowiedz.
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Chusta lekarska - opatrywanie genitaliów

Chusta lekarska może zostać użyta do wykonywania opatrunków. Ekspert - lek. Łukasz Dubielecki wyjaśnia, jak opatrzyć genitalia za pomocy trójkątnej chusty.

Szanowna Pani, Zakażenie Clostridium difficile jest częstym powiklaniem antybiotykoterapii. Leczenie opiera się o zakończenie antybiotykoterapii i włączenie pre/probiotyków. Czasami to nie wystarcza i należy podać antybiotyk. Może to dziwnie brzmi ale rzeczywiście stosuje sie antybiotyki, tylko takie, które na tą bakterię działają. W Pani sytuacji zależy wszystko od okresu ciąży. Na dzisiaj radziłbym zmienić probiotyk na inny. Podać go w większej dawce i w razie niepowodzenia zgłosić się do lekarza. z poważaniem,

J.Zachwieja

Specjalista w dziedzinie nefrologii, hipertensjologii, pediatrii i nefrologii dziecięcej. Wojewódzki konsultant w dziedzinie nefrologii dziecięcej. Pełni funkcję Zastępcy Kierownika Kliniki Kardiologii i Nefrologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy