Biegunka po zażyciu antykoncepcji awaryjnej

witam, jestem w 12 dniu cyklu,czyli pierwszy dzień dni płodnych. po 3 godzinach od stosunku( zsunełą się gumka) zazyłąm escapelle. po ok. 4 godz. po zazyciu byłam w toalecie. pożniej jeszcze dwukrotnie i była to biegunka. czy jest mozliwosc ze tabletka nie zadziałą bo nie zdazyłą sie whłonać a została wyprózniona.??czy to moze byc po prostu skutek uboczy...?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli do wypróżnienia doszło po upłynięciu 4 godzin od przyjęcia to najprawdopodobniej lek został prawidłowo wchłonięty. Nie powinna mieć Pani zatem powodu do niepokoju.