BMI u 5-letniego, szczupłego chłopca

Witam, bardzo proszę o poradę. Chodzi o to ze mój 5 letni syn od zawsze był szczuplym dzieckiem . Ale ostatnio zauważyłam ze dużo urósł i przez to wygląda na wychudzonego . Przy wzroście 118cm waży 19kg martwi mnie ze to strasznie mało.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

proszę zwrócić się do swojego pediatry, lekarz oceni stan zdrowia na siatce centylowej i w razie potrzeby zleci konieczne badania - mały apetetyt często świadczy o niskim poziomie żelaza.

Pozdrawiam