Ból brzucha i luźny stolec po zjedzeniu posiłku ciężkostrawnego przy kamicy żółciowej

Witam, mam kamice żółciowa od ponad roku za miesiąc mam mieć usuwany woreczek. Chcialam zapytac czy moje dolegliwosci a mianowicie jak zjem cos tlustego, ciezko strawnego smazonego (rzadko ale sie zdarzy) po pól h, moze godzinie mam bol brzucha po wyżej pępka w srodbrzuszu taki jak przy biegunce, tak jakby cos mi tam jeździlo trwa to chwile po czym zrobie luźny biegunkowy stolec i wszystko wróci do normy. Stolec jest jasno brązowy, lekko blyszczacy. Mam 25 lat jestem bardzo nerwowa osoba.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

prawdopodobnie to stolec tłuszczowy z powodu braku swobodnego dostępu żółci do trawionego pokarmu.
Po operacji objawy powinny minąć.

Pozdrawiam