Ból głowy a wyniki badań u 30-letniej kobiety

Witam dr przedawkowala mi euthyrox. Zmienila lekarza ktory obnizyl mi lek z75 na dawke 50. Wykonalam badanie: prolaktyna wynik 773,96mlU/l ( 108,78 -557,13) oraz witamine d3 wynik 22,50 a opis: 10-30 poziom niewystarczajacy / <10 niedobór / 30-100 poziom wystarczajacy />100 toksyczność . Co z takimi wynikami? Prosze o pomoc. Dodam ze mialam bole glowy I zawroty. Tsh spadlo na 1,8 sle ft4 bylo za duze o 10 przekraczalo.

Lek. Paweł Szadkowski

Wysoki wynik prolaktyny może być wywołany wieloma czynnikami w tym również niedoczynnością tarczycy. Sugeruję suplementację wit.D3 (np. dawką 1000 IU/d.). Powinna pani skonsultować się z endokrynologiem, ponieważ konieczna jest pełna analiza pani wyników i stanu zdrowia (poprzedzona dokładnym zbadaniem i poszerzeniem wywiadu odnośnie do pani dolegliwości).