Ból głowy od dwóch lat a wynik tomografii komputerowej głowy

"Lejek Saltzmanna w odejściu lewej tętnicy ocznej. Prawa ICA w odcinku zewnątrz-czaszkowym tworzy pętlę. Innych zmian nie stwierdza się" To mój opis angioTK głowy sprzed miesiąca. Nie mam już siły chodzić od lekarza do lekarza, głowa boli mnie od 2 lat prawie dzień w dzień z przeróżnymi objawami.. Proszę mi powiedzieć, co oznacza powyższy opis? Bardzo proszę o pomoc..

Opisany obraz naczyń świadczy o jednym z możliwych wariancie budowy t.szyjnej

wewnętrznej (coiling, kinkings etc.czyli różne możliwe warianty )Obecność tego typu

zmiany może predysponować do zaburzeń przepływu w tymże rejonie

unaczynienia.mózgu. Dzieje się tak natomiast bardzo rzadko.

I z całą pewnością nie stanowi przyczyny zgłaszanych dolegliwości bólowych.

Czy to nie są bóle głowy napięciowe?

Proszę omówić problem ze swoim lekarzem neurologiem.

Pozdrawiam