Ból i swędzenie ścięgna dużego palca po przecięciu

Dobry wieczór, 3 miesiące temu przecięłam ścięgno dużego palca w stopie-prostownik, od miesiąca ścięgno znów bardzo boli lub swędzi i tak na zmianę, dodatkowo puchnie, robi się twarde i wypukłe, gdy nie spuchnie całe to wybrzusza się na nim podskórny guzek, po dniu zanika, czy to normalne przy takim urazie?ortopeda uznał że powodzenie rekonstrukcji jest małe ale mi ciężko chodzić, na przyszły rok zapisałam się do innego lekarza i myślę o rekonstrukcji, czy to poprawi komfort chodu? czy warto?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. O samej rekonstrukcji rzeczywiście powinien zdecydować ortopeda, ponieważ możliwe iż pasmo ścięgna uległo poprawia na tyle by zabieg nie był konieczny. Tu jednak potrzebne są nowe badania obrazowe. Proponuję wybrać się do kolejnego lekarza.

Szanowna Pani,
Funkcja ścięgien obu prostowników palucha: krótkiego i długiego jest niezwykle istotna dla stopy. Jeśli doszło do całkowitego uszkodzenia któregoś z nich i utraty jego funkcji (a zwłaszcza długiego, EHL) konieczna jest rekonstrukcja.
Pozdrawiam,
Dr n.med. Paweł Kołodziejski
chirurg stopy
specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu