Ból karku, uczucie ciężkości ramion a praca przy komputerze

Pracuję przy komputerze ok 8 godz. dziennie. Od ok miesiąca coraz częściej odczuwam ból karku, uczucie ciężkości ramion, miewam też coraz częstsze bóle głowy. Nie wiem jak sobie poradzić z dolegliwościami a nie chcę codziennie przyjmować leków przeciwbólowych. proszę o radę gdzie udać się z moimi dolegliwościami?

Prosze Pana długotrwała praca przeciążeniowa przy komputerze najprawdopodobniej doprowadziła do wzmozonego napiecia miesni przykregosłupowych. Takowy przewlekły stan doprowadizł do dolegliwosci które Pan opisuje.
Patrzac na Pana młody wiek proponuje
- masaz kregosłupa
- ćwiczenia rozciagowe
- basen
- hyfdroterapie
- przyjmownaie prawidłowej pozycji ciała
- poprawienie ergonomii miejsca pracy

w razie braku efektów zachecam do konsultacji u ortopedy badź neurologo
Powodzenia