Ból kolan po ćwiczeniach

witam serdecznie, od dwóch tygodni ćwiczę (trzy razy w tyg, trochę ćwiczeń cardio, trochę izometrycznych) i niestety zaczęły boleć mnie kolana. Co może byc tego przyczyną i w jaki sposób można temu zaradzić? Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Najprawdopodobniej doszło do przeciążenia stawów kolanowych. Wskazany kilkudniowy odpoczynek od ćwiczeń (można pójść na basen), a następnie stopniowe zwiększanie wysiłku i natężenia treningów.

Witam,

Proszę opisać rodzaj bólu - lokalizację, sytuacje w których się pojawia np. przy jakich ćwiczeniach, Jaki jest rodzaj treningu cardio - bieżnia, orbitrek, rowerek? Być może Pani stawy kolanowe nie są jeszcze przystosowane do zbyt dużych obciążeń i należy zmniejszyć intensywność treningu? Być może kwestia nie do końca prawidłowej techniki? Brak rozgrzewki przed treningiem cardio? Przyczyn może być wiele - do udzielenia konkretnej odpowiedzi potrzebna jest większa ilość szczegółów.

Pozdrawiam.