Ból kolan od siedmiu lat

7lat walczę z bólem kolan.Dokładnie bolą mnie miejsca nad kolanem,przy końcu rzepki.Największy, ostry ból pojawia się,kiedy chcę wstać z pozycji siedzącej/przysiadu oraz podczas leżenia,kiedy chcę wyprostować nogi własną siłą,bez pomocy rąk.Chodzę od lekarza,do lekarza i nikt mi nie pomógł.Obecnie przyjmowałam zastrzyki Biolevox i ból jest nadal taki sam.Zauważyłam, że przed miesiączką jest największe nasilenie bólu.Czuję się jakbym traciła sprawność,a nawet nie mam, jak ćwiczyć przez ból.

Witam,

Jeżeli ból po Biolevox'ie nie ustąpi sugeruje artroskopie stawu kolanowego. Dolegliwości narastające przed miesiączka sugerują przerost ciała tluszczowego Hoffy, które w pewnych warunkach musi byc usunięte zabiegowo.

Pozdrawiam,

dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu