Ból kolana po zewnętrznej stronie u 21-latka

Witam, od. Kilku dni dokucza mi ból kolana po zewnętrznej stronie, ból pojawił się nagle bez żadnego urazu, odczuwam go wyjątkowo mocno podczas kucania , klekania oraz niekiedy przy dotyku. Jestem osobą aktywną fizycznie, i prosiłbym o radę, co mi może dolegac i jak się tego pozbyć.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, dolegliwości są niespecyficzne, konieczne jest wykonanie zdjęcia rtg i konsultacja z ortopedą.

Jeśli ból nie wystąpił nagle - podczas konkretnego ruchu lub urazu - to prawdopodobnie doszło do przeciążenia struktur mięśniowo powięziowych. Przyczyna może leżeć w strukturach w rejonie stopy, podudzia, biodra... ale to wróżenie z fusów. Proszę udać się na konsultację do fizjoterapeuty, w razie czego odeśle na dalszą diagnostykę. Pozdrawiam.