Ból kości przy dużym palcu u stopy u 20-latki

Witam od kilku dni boli mnie kość przy dużym palcu od stopy (w miejscu gdzie robi się najczęściej halluks) boli przy ucisku sporadycznie na chwilkę zaboli bez opukiwania lub uciskania czy może to być coś poważnego? Chciałam przebadać się ale niestety mój lekarz rodzinny twierdzi że jestem młoda i nie muszę się niczego doszukiwać w swoim zdrowiu

To może być początek choroby która się nazywa dna moczanowa lub paluch sztywny. Należy wykonać rtg pierwszego stawu śródstopno-paliczkowego ap i boczne oraz oznaczyć poziom kwasu moczowego we krwi.
Warto nosić buty z szerokimi noskami, szpilki lepiej odstawić bo uszkadzają ten staw.