Odczuwanie bólu w obrębie stawu śródstopno-paliczkowego

Witam, W obrębie stawu śródstopno-paliczkowego lewej stopy czuję ogromny ból, każdorazowo przy dotknięciu z góry tego miejsca). Od dawien dawna obserwuję u siebie problem z halluksem, który, niestandardowo, wydaję się narastać w górę, a nie wykrzywiać w bok. Optycznie paluch nie zmienia pozycji, a jedynie kość u jego podstawy narasta do góry. Od kilku dni odczuwam uciążliwą bolesność tego miejsca. Bardzo proszę o nakierowanie mnie na możliwe schorzenie oraz metody postępowania.

To prawdopodobnie tzw. Paluch sztywny, dolegliwość zmniejsza fizjoterapia natomiast zniekształcenie jedynie zabieg operacyjny