Ból nóg podczas stosowania tabletek Rivadon

Witam! Od miesiąca biorę tabletki antykoncepcyjne Rivadon po skonczonym 21 dniowym cyklu po 3 dniach dostałam okres lecz podczas niego strasznie bola mnie nogi,cięzko mi sie chodzi, nogi mnie "Rwią" nigdy czegos takiego w czasie okresu nie miałam,przechodziłam zawsze bezboleśnie. co mam zrobic- czy odstawić tabletki? Czy to przez nie?
KOBIETA ponad rok temu

Czy przed rozpoczęciem stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej miała Pani wykonane badania laboratoryjne krwi z oceną układu krzepnięcia, czy ma Pani żylaki podudzi, czy chorowała Pani na zakrzepicę żył, czy ma Pani podwyższony poziom cholesterolu lub/i trójglicerydów w surowicy krwi-to wszystko powinno być sprawdzone przed rozpoczęciem antykoncepcji hormonalnej.Leków hormonalnych nie należy odstawiać bez porozumienia z lekarzem. Opisywane objawy sugerują kontakt z ginekologiem, analiza czy mamy doczynienia z możliwością zakrzepicy-badania-decyzja co do dalszego postepowania.