Ból pleców podczas skrętnego podnoszenia i wynik TK
Witam mam 32 lata. Jakies 2 miesiące temu przy skrętnym podnoszeniu poczułem bol pleców. Odebrałem wyniki i wybieram sie do lekarza - chciałem zapytac czego moge sie spodziewać? Oto wynik TK od th12 do L5 widoczne niewielkie tyle uwypuklenie krążka m-k powodujące spłycenie zachylkow bocznych bez cech ucisku. Na poziomach L5- S1 widoczne tylne centralne uwypuklenie krążka m-k powodujące przewężenie kanału o 4mm. Niewielkie złamanie górnej blaszki granicznej trzonu kręgu L2

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania
Witam,
Szanowny Panie, stwierdza się u Pana cechy choroby przeciazeniowej kręgosłupa z cechami dyskopati. Jest to powodem bólów kręgosłupa. Zalecane będzie odciazenie i ćwiczenia oraz środki przeciwbólowe. Pozdrawiam