Czy mój wynik rezonansu kręgosłupa lędźwiowego świadczy o czymś poważnym?

Proszę o interpretację MRI kręgosłupa lędźwiowego oraz wskazówki na tema dalszego leczenia. Drobne osteofity na krawędziach trzonów kręgów, w dolnej blaszce granicznej trzonu L4 drobna torbielka śr.4mm, niezrośnięta apofiza przedniogórnej listwy granicznej tego trzonu. Dehydrytacja częściowa krążków międzykręgowych L3/L4/L5/S1. Krążki międzykręgowe Th12/L1/L2 bez uwypukleń. Na poziomach L2/L3/L4 minimalne boczne uwypuklenia krążków międzykręgowych bez ucisku struktur nerwowych. Niewielkie uwypuklenie centralne krążka m-k L4/L5 na ok. 3mm bez ucisku struktur nerwowych. Na poziomie L5/S1 krążek m-k bez uwypukleń. Sygnał stożka końcowego w normie. Szerokość kanału kręgowego w normie, minimalne ok.13mmna poziomie L4/L5. Objawy kliniczne. Fascykulacje i parestezje łydek w spoczynku głównie noga prawa, delikanie także lewa. Cześciowo dotyczy także stopy prawej. Podczas ruchu objawy nie odczuwalne lub słabo odczuwalne. Objawy trwają rok w różnym nasileniem.

Uwypuklenia krążków mogą stanowić p/wskazanie do podjęcia rehabilitacji ruchowej. Najlepiej byłoby aby zbadał Pana neurochirurg i podjął decyzję odnośnie ew. leczeni zabiegowego wobec objawów. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.