Ból po chirurgicznym usunięciu ósemki

Witam. 5 dni temu miałam chirurgicznie usuwana dolną ósemkę. Podczas zabiegu dentystka zwróciła mi uwagę na przeskakującą żuchwę (strzela przy dużym otwarciu ust). Po ustąpieniu obrzęku i opuchlizny po usunięciu zęba odczuwam duży ból w stawie skroniowo-żuchwowym (po stronie wyrwanego zęba). Ból jest nieustanny nawet przy zamkniętych ustach. Dodam że do dziś gryzłam tylko przeciwna stroną. Czy ból ma to związek z usuniętym zębem? Ustąpi sam? Co mogę zrobić?

Okolicę należy schładzać przez kilkanaście dni.Piszę to z własnego doświadczenia.Należy zgłoszać się na wizyty kontrolne i poinformować o tym dentystę.Jeżeli nie minie stały ból być może trzeba będzie zająć się diagnostyką dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego.