Ból stawu żuchwowego po usunięciu ósemki

Witam. Czy bol stawu żuchwowego i skroni jest częstym powikłaniem po usunięciu dolnej ósemki? Sama rana goi się dobrze. Dodam ze Pani asystentka trochę siłowała się z moja głową, aby Pani chirurg mogła ja wyrwać.

Witam!
Jeżeli ekstrakcja zęba była trudna,to ból w okolicy stawu jest możliwy! Rana goi się dobrze i nie ma stanu zapalnego, więc może on być spowodowany naciągnięciem więzadeł w stawie skroniowo-żuchwowym na skutek siły działającej podczas usuwania.Taki stan może utrzymywać się nawet do tygodnia.Jeśli potem nie będzie zmiany na lepsze proszę skontaktować się z panią chirurg.
Pozdrawiam.Katarzyna Wierzbowska.

Witam. Usuwanie ósemki jest zabiegiem trudnym ( ząb tkwi daleko , często w niewłaściwym położeniu, trzeba szeroko otwierać usta) - stąd wynikają powikłania w postaci bólu, obrzęku, podrażnienia nerwów. Proszę zatem cierpliwie czekać do ustąpienia objawów.

Takie dolegliwości mogą wystąpić po usunięciu 8, szczególnie głęboko zatrzymanej w kości z trudnym dostępem. Z każdym dniem dolegliwości powinny być mniejsze aż do ich całkowitego ustąpienia.

Witam.
Po zabiegach chirurgicznych mogą się pojawić bóle związane ze stawem skroniowo-żuchwowoym lub samym zabiegiem. Jeśli dolegliwości maleją prawdopodobnie z biegiem czasu całkowicie znikną. Jeśli ból z czasem będzie przybierał na sile warto udać się do chirurga, który wykonywał zabieg.

Pozdrawiam,
specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej Tomasz Bigas
http://www.astra-dent.pl/chirurgia-stomatologiczna-katowice.php