Ból po lewej stronie pod żebrami u 21-latka

Dzień dobry, Od około godziny odczuwam ból po lewej stronie pod żebrami. Nasila się przy oddychaniu, zwłaszcza przy wydechu czuję dość dotkliwe ukłucia. Kiedyś zdarzyły mi się podobne sytuacje. Nie wiem czy jest to związane z sercem (od około pół roku dostaję Perindoprilum 123ratio na ciśnienie górne wahające się od 140 do 160 - dolne w normie), czy też z płucami. Mam 21 lat, proszę o informację.

Lek. Tomasz Budlewski

Aby określić przyczynę konieczne jest badanie lekarskie. proszę koniecznie udać się do lekarza. Bez badania lekarskiego nie można określić przyczyny Pana objawów.