Ból pod mostkiem i silne emocje

Witam . Moj problem polega na tym iż od kilkunastu dni mam bol pod mostkiem takie kłucie a czasami i uczucie tak jakby ktośi na klatkę piersiowa usiadł , po za tym jestem nerwowy , do tego podczas rozmowy tel bądź osobistej bardzo sie ekscytuje na maxa pobudzam emocjonalnie i az mi w pewnym momencie to przeszkadza i próbuje sie uspokoić w sobie i w takim momencie nawet potrafi mi sie zakręcić w głowie . Ostatnio w kościele podczas stania robiło mi sie duszno ogarniały mnie poty i zawroty głowy.

Witam serdecznie,
trudno jednoznacznie stwierdzić przyczyny i odpowiedzieć wprost co jest jednoznaczym problemem w Pana sytuacji. To co sam Pan słusznie zauważa, to że oprócz bólu w mostku, uczucie duszności (objawy somatyczne) występują również zauważane przez Pana zmiany psychologiczne tj. uczucie bycia zdenerwowanym, nadmiernie podekscytowanym). Proszę poobserować w jakich sytuacjach ma Pan takie odczucia, że te zmiany nadchodzą (na przykład w sytuacjach stresowych, w sytuacjach kontaktu z innymi osobami). Sugerorowałabym udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu ogólnego badania stanu zdrowia. Jeśli lekarz nie znajdzie nic niepokojącego, proponuję skonsultować się także z psychologiem.
Pozdrawiam,
Katarzyna Włoch