Ból pod prawym żebrem i kamica pęcherzykowa

Witam czasem pobolewa mnie dziwnie pod prawym zebrem i myslalam ze to od pecherzyka zolciowego i pewnie po czesci tak jest poniewaz mam w nim kamienie i z licznych porad bede musiala go usunac ale te pobolewanie jest nieraz jak klucie,gniecenie czy nawet parzenie i boje sie czy to nie watroba bo pecherzyk boli w nadbrzuszu a w obrebie zeber to chyba watroba,a w lipcu na usg wyszlo ze mam troche stluszczona watrobe...co robic?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

proszę unormować masę ciała jeżeli ma Pani nadwagę lub otyłosć brzuszną i zastosować dietę w chorobie stłuszczeniowej wątroby. Można wspomagać się dodatkowo suplementami z karczochem i ostropestem.

Pozdrawiam serdecznie