Ból podbrzusza i jajnika po rozpoczęciu antykoncepcji hormonalnej ze względu na obecność torbieli

Witam, 2 tygodnie temu rozpoczęłam stosowanie tabletek antykoncepcyjnych ze względu na obecność torbiela. Dzisiaj wzięłam 14 tabletkę, a od wczorajszego wieczora pobolewa mnie podbrzusze, zwłaszcza prawy jajnik. Czym może być to spowodowane i czy działanie tabletek antykoncepcyjnych jest zachowane, czy muszę stosować dodatkowe zabezpieczenie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości nie mają związku ze skutecznością tabletek - tym nie powinna się Pani zatem niepokoić. Dolegliwości bólowe mogą być natomiast wynikiem np. torbieli jajnika. Jeśli objawy nie ustąpią, koniecznie proszę udać się na bezpośrednią wizytę do lekarza.