Wymioty po antykoncepcji hormonalnej

Po zażyciu tabletki anty. nastąpiły u mnie po 30 minutach wymioty.. byla to 18 tabletka z blistra. Co mam teraz zrobic?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku niezwłocznie po ustąpieniu wymiotów powinna Pani zażyć "dodatkową" tabletkę. Gdyby jednak nie wzięła Pani tej dodatkowej tabletki ma Pani dwie możliwości: 1. Proszę przyjąć kolejne opakowanie tabletek bez przerwy lub 2. Proszę rozpocząć przerwę od dnia zapomnianej tabletki. Każde z wyżej wymienionych postępowań pozwala zachować skuteczność antykoncepcyjną tabletek hormonalnych.