Ból serca i w mostku, duszności, nudności, dreszcze i zawroty głowy

Ostatnio zdarzyła mi się dziwna sytuacja. W momencie zaczęło bardzo boleć mnie serce, tak w mostku, do tego doszły duszności, nudności, dreszcze, dziwne zawroty głowy i jakieś dziwne stany lękowe. Nie mogłam dobrze oddychać, serce waliło mi niesamowicie i byłam blada jak ściana. Trwało to ponad godzinę, nie miałam siły dzwonić po karetkę. Teraz jest już dobrze, tylko czasem zakuje mnie serce, ale boje się, że to się powtórzy. Są to problemy z sercem czy psychiką?

Judyta Samul-Jastrzębska

Witam,
Niestety, postawienie diagnozy bez szerszego wywiadu i badania lekarskiego nie jest możliwe. Objawy mogą mieć związek zarówno z zaburzeniami psychosomatycznymi jak i chorobą organiczną. Dlatego proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, który w razie konieczności skieruje Panią do specjalisty.
Pozdrawiam