Ból stopy i lekki obrzęk 4 tygodnie po złamaniu podstawy V kości śródstopia

Panie Doktorze, 4 tyg. temu złamałam podstawę V kości śródstopia bez przemieszczenia.Jako unieruchomienie miałam ortezę.Przez 3 tygodnie wszystko przebiegało w miarę normalnie (zasinienie i opuchlizna znikały a ból nie był dotkliwy), natomiast potem stopa zaczęła mnie boleć (ból jest rwący).Miejsce złamania jest lekko obrzęknięte (ok.3cm2) bez zaczerwienia. RTG (4 dni temu) nie wykazało nic niepokojącego. Proszę o radę co robić -czy to normalne,czy konieczna jest dodatkowa wizyta i/lub badania?

W trakcie leczenia zazwyczaj obserwujemy systematyczne wycofywanie się następstw urazu. Możliwe, że zaczęła Pani nieco intensywniej eksploatować stopę i stąd dolegliwości. Złamanie podstawy V kości śródstopia to uraz, którego konsekwencje mogą być odczuwalne dłużej niż przez 4 tygodnie. Sugeruję wysokie układanie kończyny, okłady z kompresu żelowego zimnego i Altacetu i oszczędne chodzenie. Zabiegi fizykoterapeutyczne mogą okazać się pomocne w łagodzeniu dolegliwości. Uważam, że każdorazowo należy badać Pacjenta.