Ból stopy po pokonaniu dużego dystansu z kijami treningowymi

Szanowny Panie Doktorze, wczoraj pierwszy raz zrobiłam bardzo duży dystans (ok.15km) z kijami trekingowymi. Godzinę po powrocie do domu podczas wstawania z krzesła zabolała mnie stopa (okolica zewnętrznej kostki). Ból odczuwam również dziś. Nie pozwala mi swobodnie stać, po całym dniu chodzenie dziś boli mnie nawet, gdy siedzę. Ból zaczyna się pod kostką i biegnie pod stopę w kierunku pięty. Jak mogę uporać się z bólem?

Małgorzata Panek

Może być wiele przyczyn opisywanego przez Panią bólu. Wskazana byłaby wizyta u lekarza POZ lub też specjalisty (ortopedy). Do tego czasu powinna Pani oszczędzać nogę. Przeciwbólowo może zastosować Pani paracetamol, dostępny bez recepty.
Pozdrawiam