Ból w płucach

W ciągu ostatnich miesięcy odczuwam ból w płucach przy oddychaniu. Nie mogę złapać pełnego oddechu i szybciej się męczę. Kiedy oddycham, czuję, jakbym miała jakiś płyn w płucach. Trochę się martwię tym. Proszę o odpowiedź.

Trudno interpretować dolegliwości, nie znając Pani wieku, chorób, nie badając Pani. Za ból w klatce piersiowej i trudności w oddychaniu odpowiadają najczęściej choroby serca lub układu oddechowego. Płuca same w sobie nie bolą, kłujący ból przy oddychaniu mogą dawać choroby z udziałem opłucnej. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, który zbierze wywiad, zbada Panią i zleci badania, m.in. rtg klatki piersiowej.