Ból w prawym biodrze i nodze podczas dłuższego siedzenia

Od dawna tylko w czasie dłuższej jazdy samochodem pojawiał się ból w prawym biodrze i nodze, Od jakichś dwóch tygodniu ból pojawia się nad ranem po przebudzeniu. Czasem trudno wstać z łózka. Czy to może być efekt przeciążenia prawej nogi? Sześć miesięcy temu miałem rekonstrukcje wiązadeł w lewym kolanie i się zastanawiam czy przez głupie przyzwyczajenia i chronienie lewej nogi nie nadwyrężyłem sobie prawej. A może jest jakaś inna przyczyna? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Piotrek

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem przeciążenia kończyny jak i np. patologii w obrębie kręgosłupa. Sugeruję diagnostykę obrazową pod okiem specjalisty ortopedy.