Ból zęba i wynik zdjęcia RTG

Witam, Piszę w sprawię bólu zęba? Lekarz dentysta po przeprowadzeniu ze mną wywiadu ,oraz wykonaniu zdjęć stwierdził ,iż ból powoduję lewy "guz" . Chciałbym zasięgnąć Państwa opinii. Ból jest inny , jestem po kilku zabiegach operacyjnych i nigdy nie obcowałem z takim bólem. Nieustannie muszę mieć wodę w ustach ; w innym przypadku ból staje się nie do zniesienia. Brałem Ketonal , jak i Tramadol. zdjęcia Proszę o pomoc https://megawrzuta.pl/filesgroup/89742ac59ea5d5d7567b4eb96f02bc85.html

Samo zdjęcie to troszkę mało informacji. Potrzebne jest badanie bezpośrednie - lokalizacja guza, jego konsystencja, tkliwość, zabarwienie śluzówki, czasokres powstawania...A może prościej będzie udać się do innego gabinetu. Ból może być spowodowany np. zapaleniem miazgi zęba trzonowego, a sam guz to nic innego jak ropień.

Witam serdecznie,
Ciężko zbyt wiele powiedzieć bez badania klinicznego. Czy lekarz przedstawił konkretną propozycję leczenia?
Zimno przynoszące ukojenie (woda w ustach) wskazywałoby na stan ropny - w takim wypadku koniecznie trzeba wziąć antybiotyk i zlikwidować źródło stanu zapalnego. Zdjęcie nie jest w dobrej rozdzielczości, ale lewa górna ósemka nadaje się do diagnostyki. Dodatkowo widoczne są zawiązki dziewiątych zębów. Ze względu na ból, warto udać się na dodatkową konsultację.