Ból żeber w stresie

Mam problem i nie wiem jak sie go pozbyć? od jakiegoś czasu przy sytuacjach stresujących(złość,kłótnia,obawa przed zwolnieniem)zaczyna mnie nagle boleć występ żebrowy przy i lekko poniżej dołka (mostka) dochodzi do tego nagły wzrost ciśnienia do 160/105 lub nawet 190/115 czuję się wtedy okropnie aż mnie trzęsie.lekarze dają mi Hydroxizinium (hydroxyzynę) i ketanol w zastrzyku i prolem z głowy do następnego razu.Pomóżcie jak się pozbyć tego czegoś gdyż ciężko mi się z tym żyje. dziekuję

Witam, jeśli lekarz wyklucza biologiczne źródło objawów, symptomy te mają podłoże emocjonalne i poradzenie sobie z nim wymagałoby nauczenie się innego sposobu radzenia sobie z sytuacjami trudnymi. Proszę pomyśleć o skorzystaniu z psychoterapii, to najlepszy sposób, aby zadbać o siebie i swoje zdrowie, nabyć nowe umiejętności w konfrontowaniu się z sytuacjami trudnymi oraz w budowaniu swojej asertywności. Jeśli coś dzieje się na poziomie emocjonalnym, samo nie znika, a leki pomagają wyłącznie doraźnie. Pozdrawiam

Witaj,
dolegliwości tego rodzaju kwalifikuje się jako psychosomatykę,która zaliczana jest do nerwic .Można ją leczyć farmakologicznie/uspokajać,jak do tej pory lekami/,można pójśc też do psychoterapeuty,który pomoże znależć psychologiczne podłoże twoich lęków a następnie zneutralizować ich działanie poprzez nowe,dorzałe formy zachowań.Taki proces wymaga jednak czasu i najczęściej także kosztów wizyt.Jest za to trwały,uczy świadomego życia,które podlega Twojej kontroli,w przeciwieństwie do obecnego stanu,w którym to Ty jesteś "kontrolowany",czyli słabszy od Twojego lęku. W trakcie kolejnych spotkań terapeutycznych będziesz miał okazję doświadczyć i zrozumieć,że wiele podobnych zaburzeń jest utrwalonym schematem z wczesnych okresów życia,gdy wiele sytuacji i bodżców przerastało nas,nie rozumieliśmy ich,więc budziły grozę.Powoli będziesz też mógł podobne zagrożenia zobaczyć z perspektywy starszego chłopca,wreszcie dorosłego mężczyzny,którym jesteś.Ułożysz więc nowy,adekwatny scenariusz na własne niepokoje i zaufasz sobie.
Możesz przeczytać na temat psychoterapii w Internecie,na forach poświęconych psychoterapii.Jeżeli jesteś w pobliżu,zapraszam do Ośrodka Hipnozy i Psychoterapii w Warszawie

Pozdrawiam serdecznie