Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nerwica i stres u 24-latka

Witam . Mam na imie Konrad , lat 24 . Zmagam sie od 3 lat z problemem ktory utrudnia mi zycie codzienne , otoz mam bardzo silna nerwice , gdzie nie wyjde do znajomych , sklepu i w ogole towarzyszy mi bardzo silny stres czuje jak zaciska mi zoladek jest mi niedobrze nie moge jesc prosze o pomoc specjalistow
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Panie Konradzie, na pewno nie jest Pan osamotniony. Z podobnymi objawami lękowymi zmaga się wiele osób. To się daje wyleczyć. Proszę zgłosić się do psychoterapeuty. Po wstępnej konsultacji prawdopodobnie umówicie się Państwo na pracę terapeutyczną, co może Panu pomóc pozbyć się objawów i czerpać satysfakcję z relacji z ludźmi. Pozdrawiam, M. S-W.

0
Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin
62 poziom zaufania

Witam, Panie Konradzie objawy, które Pan opisuje muszą być dla Pana źródłem silnego dyskomfortu. Czas, ab zadbał Pan o siebie i rozpoczął psychoterapię. Najbardziej pomocna będzie psychoterapia w nurcie poznawczo - behawioralnym. Dzięki tym spotkaniom pozbędzie się Pan nieprzyjemnych objawów i podniesie jakość życia. Powodzenia! Monika Prus

0

Po pierwsze- przyda się psychoterapia, podczas której przepracuje i omówi Pan sytuacje lękotwórcze. Po drugie - polecam na samym wstępie spróbować sobie treningu relaksacyjnego (Jacobsona, bądź Schultza - dostępne w internecie), które pomogą Panu uzyskać większe rozluźnienie mięśniowe, a co za tym idzie - również relaks psychiczny. Pozdrawiam.

0

Dzień dobry, Poza formą ambulatoryjną leczenia, może Pan rozważyć leczenie na oddziale szpitalnym dla osób z nerwicą (np.: w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy