Silny stres i kłucia serca

Witam. Od października zacząłem studia. Na początku czułem się bardzo dobrze, stałem się bardziej otwarty. Ostatnio w poniedziałek na wykładzie z matematyki odczułem silny stres, w serce zaczęło coś kłuć, zestresowałem się może przez to, że miał być egzamin? Minął tydzień, strasznie się boję tego, że coś mi dolega, mam kuzynkę które jest chora psychicznie i mam wyobrażenie, że jak też świruje. To może być przejściowe? Nie mogę się pozbyć myśli, próbuję się skupić na czymś innym ale nie mogę.

Witam! Pod wpływem stresu zdarzają się reakcje somatyczne, ale nie oznaczające choroby. Czasami organizm reaguje na silne emocje jakie przeżywamy - odczuwa się bóle głowy, bóle brzucha lub inne dolegliwości. To nie oznacza, że jest pan zagrożony chorobą psychiczną. Na studiach jest wiele trudnych sytuacji stresowych - proszę zadbać o swoje dobre samopoczucie i zastanowić się jakie sposoby są najlepsze dla Pana w opanowaniu emocji. Powodzenia!