Problem z emocjami, stres, kołatanie serca, apatia i brak chęci do działania

Witam, od pewnego czasu towarzyszą(od 2-3 lat i coraz większe nasilenie)mi bardzo dziwne stany związane z moimi emocjami. Bardzo szybko się denerwuje, irytuje i krzyczę, ja sama tego nie zauważam, inne osoby mi to mówią. Do tego miewam sytuacje, że w codziennych sytuacjach towarzyszy mi stres jak przed ważnym egzaminem. Wtedy pojawia się ból głowy, kołatanie serca, spocone i drętwiejące ręce.Do tego pojawia się ciągłe zmęczenie, brak chęci na działanie, apatia.Do jakiegoś trzeba lekarza pójść?

Witaj,
Sytuacja,jaką opisujesz robi wrażenie życia w przeciągłym stresie oraz silne tłumienie emocji ,które skutkuje nasilaniem się lęku.Tak więc z psychologicznego punktu widzenia najwłaściwiej byłoby pozostać na jakiś czas pod opieką psychoterapeuty,który pomoże Ci trudne emocje uwolnić a następnie wspólnie opracujecie zdrową strategię radzenia sobie w sytuacjach życiowych,przez które przechodzisz.Tego typu leczenie jest długotrwałe w skutkach,gdyż w przeciwieństwie do farmaceutyków,zmienia sposób postrzegania siebie a przez to i ułatwia rozwiązania problemów.
Serdecznie zapraszam i pozdrawiam.