Bóle brzucha w okolicy pępka i zawroty glowy

Od tygodnia (od piątku) cierpię na bóle brzucha w okolicy pępka, zawroty głowy i po zjedzeniu ciężkostrawnego pokarmu wymiotuję. Zauważyłem, że pępek wewnątrz troszeczkę się zaczerwienił, lecz nic z niego nie wycieka. Ponadto nie mam gorączki. Lekarz przypisał mi krople na powikłania żołądkowo-jelitowe i no-spę, lecz nic mi to nie pomogło. Dzisiaj mija już dziewiąty dzień choroby. Co to może być i jak z tym walczyć?

Witam! Opisane dolegliwości mogą być skutkiem infekcji wirusowej przewodu pokarmowego, która powinna ustąpić w ciągu kilku dni. Jeśli tak się nie stanie niezbędne będzie wykonanie badań obrazowych - usg przewodu pokarmowego i ponowna ocena lekarska.