Bóle gardła, ściśnięcie głowy i spięcie karku

Bernard 35lat.Od lipca 2015 boli mnie gardło(ściśnięte),później doszedł bardzo spięty kark i ból z tyłu głowy.Budzę się zmęczony.Nigdy nie miałem zgagi a teraz mam czasami.Dwa razy poczułem żółć w ustach. Bez badania gastroskopi stwierdzono refluks. Biorę Mesopral 1xdzien 40mg od lipca. Koniec sierpnia już prawie a poprawa średnia. Mam czasami ból za mostkiem i ostatnio pojawiła się pleśniawka na języku. W utach dziwny posmak. Czy to refluks czy nerwica? PS. mam problem z badaniem gardła-odruch.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza