Bóle jajników - co to oznacza?

Jakieś dwa tygodnie temu dostałam bardzo silnych bóli jajników, aż dostałam drgawek po jakieś godzinie przeszło mi. Wczoraj ponownie dostałam takich samych bóli, ale trwały troszkę krócej. Co mi może dolegać?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Bóle w obrębie jamy brzusznej u kobiet zawsze należy różnicować pomiędzy przyczynami ginekologicznymi i pozaginekologicznymi.
Jeśli ból rzeczywiście dotyczył jajników to przyczyny mogą być głównie zapalne np. ostre zapalenie przydatków. Ból jajników może także pojawiać się w fazie okołoowulacyjnej cyklu jajnikowego.
Aby rozpoznać przyczynę konieczne jest przeprowadzenie badania ginekologicznego i ewentualnych badań dodatkowych np. USG dopochwowe.

Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl