Bóle kręgosłupa u 30-letniej kobiety

witam mam straszne bóle kręgosłupa rano niemogę wstać z łóżka chodząc dłużej mam straszne zasłabnięcia stojąc w kolejce w sklepie też słabnę mam kłopoty z mięśniami rąk robią się słabe i niemogę nic nimi podnosić mam spłycenie fizjologicznej lordozy zaostrzone przednie krawedzie trzonow L1-L5 I BOCZNE L4-L5 I OBNIZENIE KRĄŻKA MIĘDZYKRĘGOWEGO L4-L5 MAM PRZEPUKLINE KOLO PĘPKA PROSZE O POMOC W DIAGNOZIE CO MAM DALEJ ROBIĆ

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zasłabnięcia wymagają oceny pod kątem przyczyn kardiologicznych jak i neurologicznych. Dolegliwości bólowe kręgosłupa wymagają dokładniejszej diagnostyki, tj. najpewniej wykonania MRI. Diagnostyką tego problemu także powinien się zająć specjalista neurolog.

Witam. Po pierwsze -e względu na zmiany zyrodnieniowe w odcinku lędźwiowym oceniłbym również odcinek szyjny kręgosłupa w badaniu rtg. Zmiany w tym odcinku moga powodować dolegliwości w obrebie kończyn górnych. Niezależnie od tego konieczna będzie rehabilitacja i odpowiednie ćwiczenia we własnym zakresie np. pływanie na plecach. Po drugie wskazana byłaby ocean neurologa