Bóle po wewnętrznej stronie kolana

Witam. Od kilku lat biegam. Jestem długodystansowcem i moje treningi przeważnie odbywają sie na asfalcie. od jakiegoś czasu odczuwam ból po zewnętrznej stronie kolana po przebiegnięciu ok 1/2km. Co to może być i jak temu zapobiec? Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby moc coś więcej powiedzieć. Sadze ze niezbędne bedzie rtg a być moze także usg/rm kolana. Proponuje udac sie do lekarza ortopedy.