Bóle podbrzusza i jajników a planowanie ciąży

Dzień dobry. Pisze z takim zapytaniem, otóż od kilku miesięcy staramy się o dziecko. Od 3 dni a dokładnie tylko w nocy mam bóle podbrzusza i jajników. Nie dostałam miesiączki w terminie ale test krwi NIE wykazał ciązy. Czy mam poczekać kilka dni i powtórzyć test jeszcze raz ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę odczekać kilka dni i powtórzyć test ciążowy lub wykonać badanie poziomu hormonu beta-hCG z krwi. Niezależnie od wyniku, jeśli dolegliwości bólowe będą się powtarzać sugeruję konsultację ginekologiczną.