Mężczyzna , 66 lat Jestem po dwóch operacjach onkologicznych w2013r-nefrektomia radykalna-lewostronna, następnie hemikolektomia prawostronna z usunieciem meta na wątrobie. Do chwili obecnej bez wznowy.Od operacji pozostaje pod kontrolą centrum onkologii, najblizsza ustalona wizyta dopiero w pazdzierniku. Poza w/opisanymi dokuczaja mi bule stawów biodrowych-szczegłnie dotkliwe w nocy. Wiem , że Leki p-bolwe sa niewskazane (jedna nerka). Pytanie, czy mozna stosowac fizykoterapie i w jakim zakresie.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam,
z reguły zabiegi fizykalne są przeciwwskazane ze względu na obawy przed zwiększeniem ryzyka nawrotu choroby nowotworowej. Na pewno nie należny stosować metod o działaniu ogólnoustrojowym, ani w obrębie obszaru występowania nowotworu.
Warto skonsultować się z lekarzem, który zna przypadek i zleci odpowiednie postępowanie.
Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

Artykuły na ten temat
Zabiegi

Zapalenie stawów: fizykoterapia i terapia zajęciowa

Osoby chorujące na zapalenie stawów często skarżą się na sztywność stawów, głównie dlatego, że unikają jakiegokolwiek ruchu. Pomóc im może fizykoterapia. Fizjoterapeuci mogą nauczyć chorych, jak pokonywać sztywność stawów bez narażania ich na dalsze niszczenie....