Bóle stawów biodrowych po dwóch operacjach onkologicznych a możliwość zastosowania fizykoterapii

Jestem po dwóch operacjach onkologicznych w2013r-nefrektomia radykalna-lewostronna, następnie hemikolektomia prawostronna z usunieciem meta na wątrobie. Do chwili obecnej bez wznowy.Od operacji pozostaje pod kontrolą centrum onkologii, najblizsza ustalona wizyta dopiero w pazdzierniku. Poza w/opisanymi dokuczaja mi bule stawów biodrowych-szczegłnie dotkliwe w nocy. Wiem , że Leki p-bolwe sa niewskazane (jedna nerka). Pytanie, czy mozna stosowac fizykoterapie i w jakim zakresie.

Witam,
z reguły zabiegi fizykalne są przeciwwskazane ze względu na obawy przed zwiększeniem ryzyka nawrotu choroby nowotworowej. Na pewno nie należny stosować metod o działaniu ogólnoustrojowym, ani w obrębie obszaru występowania nowotworu.
Warto skonsultować się z lekarzem, który zna przypadek i zleci odpowiednie postępowanie.
Pozdrawiam