Bóle ud podczas siedzenia

Witam, gdy siedzę bolą mnie uda, tak jakbym miał zakwasy bo intensywnym treningu, a to nie prawda, bo ja umiarkowanie ćwiczę. Czy może to być spowodowane opłucną? Miałem robione miesiąc temu RTG, ale chciałbym je teraz potwórzyc. Czy to bedzie za dużo? Mam 24 lata, i nie chce mieć jakiś powikłań, czy choroby popromiennej.

Aleksander Ropielewski

Na pewno bóle ud nie są związane z opłucną (chyba, że miałby to być zespół paranowotworowy). Jeżeli jest koniecznoś wykonania kolejnego RTG to jak najbardziej można je wykonać. Obecnie aparaty do RTG są na tyle bezpieczne, że ryzyko choroby spowodowanej badaniem RTG praktycznie nie występuje.