Bolesność kręgosłupa a wynik badania RTG

Od kilku lat cierpię na silne bóle kręgosłupa lędźwiowego; zrobiłam RTG i proszę o jak proste wytłumaczenie mojego wyniku. lordoza nieco pogłębiona, dyskretne zwężenie przestrzeni międzytrzonowej L5/S1.

Badanie rtg jest badanem bardzo ogólnym pokazuje jedynie kości i ich wzajemny układ. Nie obrazuje pozostałych struktur osi anatomiczno czynnościowej jaką jest kręgosłup.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem bólu.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru bólu, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe.
Nie leczy się wyniku a pacjenta.