RTG kręgosłupa lędźwiowego i kłucia w nogach

Dzień dobry, Dwa lata temu w październiku z nadejściem jesieni miałam dziwny atak kłucia nóg, bólu kolan, strzelania tychże kości oraz palenia skóry. W tym roku również w październiku pojawiło się to samo. Neurolog skierował mnie m.in na badanie rtg kręgosłupa lędźwiowego któro wykazało: Lordoza kregosłupa L-S pogłebiona.Wysokosc trzonów kregowych i szerokosc przestrzeni miedzykregowych rtg prawidłowa.Krag przejsciowy S1. Czy taka 'wada' może dawać takie objawy? Pozdrawiam.

Badanie rtg jest jedynie badaniem dodatkowym i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną. Poza tym jest badaniem bardzo ogólnym, które pokazuje kości i ich wzajemny stosunek. Nie obrazuje pozostałych struktur tworzących oś czynnościowo-anatomiczną jaką jest kręgosłup.
Niezbędna jest znajomość charakteru objawów, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe.

Opisane objawy mogą mieć wiele innych przyczyn i nie są charakterystyczne dla chorób kręgosłupa.