Brak apetytu, mdłości a stres

Od kilku tygodni bardzo dużo się denerwuje i nie mam w ogóle apetytu, wczoraj bardzo się zdenerwowałam aż miałam mdłości. Mdłości i brak apetytu utrzymują się do tej pory czy to jest normalne?

Dzień dobry,

Aby odpowiedzieć dokładnie na Pani pytania, należałoby zebrać dokładny wywiad, zbadać Panią i w razie potrzeby zlecić badania diagnostyczne. Czy przyjmuje Pani na stałe jakieś leki? Czy nie jest Pani w ciąży? Mdłości od dnia wczorajszego nie muszą być oznaką poważnej choroby, ale jeśli samoistnie nie ustąpią w ciągu 3 dni, to powinna zgłosić się Pani do lekarza, który dokładnie Panią zbada i zaleci właściwe postępowanie.Koniecznie trzeba zbadać brzuch i ew. przzesiewowo TSH, czy np. nie ma Pani zaburzeń funkcji tarczycy, choć przy nadczynności jest wzmożona nerwowość, to jednak najczęściej apetyt jest wówczas zwiększony i mimo tego się chudnie. Ważnym aspektem jest również wywiad rodzinny. czy ktoś u Pani w rodzinie miał podobnego typu problemy?
W razie utrzymywanie się dolegliwości proszę udać się do dobrego specjalisty chorób wewnętrznych, który znajdzie czas, aby dokładnie Panią zbadać i ustalić dalsze postępowanie lecznicze.

Pozdrawiam serdecznie,

Marek Derkacz