Brak apetytu, spadek wagi - jak sobie mogę z tym poradzić?

Witam, mam problem. Jestem 18-letnią dziewczyną, nie odczuwam prawie w ogóle apetytu, jem jeden posiłek dziennie, bardzo słabo sypiam, 4-5 godzin z przerwami. Przy wzroście 175 cm ważę 53 kg. Przeżywam teraz trudne chwile, pewnie to jest od tego. Niestety za każdym razem, gdy czymś się denerwuję mam takie objawy, czasami trwa to ponad tydzień. Co powinnam zrobić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Opisane przez Ciebie objawy nie są charakterystyczne dla żadnej jednostki chorobowej. Choć wydają się mieć związek ze stresem, niekoniecznie jest to ich przyczyna. Wśród przyczyn objawów mogą znajdować się infekcje, choroby układowe, anemia czy zaburzenia endokrynologiczne. Ponadto schorzenie może ulegać somatyzacji na skutek nasilenia przez stres. By jednak określić konkretną przyczynę, konieczne jest wykonanie panelu badań, które zlecić może lekarz rodzinny lub na przykład internista. Powinnaś zatem skonsultować się z lekarzem i opisać mu swoje problemy.