Dlaczego ciągle słabo się czuję?

Witam serdecznie, zwracam się z wielką prośbą. Mam wielki problem, otóż chodzi mi o to, że ciągle czuje się zmęczony, nie ma dnia aby się tak nie stało. Objawy są takie, że spać mi się chce praktycznie w dzień, cały czas mam mroczki przed oczami, czasem są zawroty głowy. Dodam, że w nocy nie umiem zawsze spać. W dzień mógłbym bardzo długo, ale cóż, trzeba pracować. Nie idzie tak dalej żyć. Naprawdę utrudnia mi to życie, miałem robione badania morfologi i wszystko było OK. Proszę mi pomóc, co mogę zrobić. Liczę na odpowiedź i na pomoc. Dziękuję bardzo i pozdrawiam!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Opisane przez Pana objawy są dość niespecyficzne, dlatego też trudno konkretnie określić ich bezpośrednią etiologię. Wśród przyczyn mogą znajdować się zarówno anemia jak i inne schorzenia, takie jak niedoczynność tarczycy, infekcje (np. cytomegalia czy mononukleoza) czy choroby układowe. By zweryfikować właściwą przyczynę, konieczne wydaje się być wykonanie pełnego panelu badań podstawowych plus ewentualnie pewnych badań specjalistycznych. Diagnostyką powinien pokierować lekarz rodzinny/internista, który zbierze wywiad, zbada Pana, zleci badania specjalistyczne i wdroży właściwe leczenie.